?

Log in

rino_ceronte
rino_ceronte
.... .. .. .....
September 2016
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

rino_ceronte [userpic]
ФІЛОН ТА МАТЕМАТИК: Вкотре про Бога

...шановний пане Філонов! Я вже втомився вгамовувати Ваше санкюлотське любознавство, яке невідворотньо поглинає Вас після чергового келиха. Вже болить язик Вас запевнювати та наводити докази як малій дитині, що Бог існує. Це не питання віри. Віра - це в атеїстів. Це вони свято вірять, що їм нічого не буде. Бог - це не віра. Це знання. Наука. Математика, зокрема. Скажіть мені, будь ласка, якою є вірогідність, що сто камінців, кинуті наосліп через плече, впадуть так, що створять абсолютно симетричну картину?

Філон дійсно видув баклагу дешевого пива й тепер тупо вертів червоною пикою по сторонах, намагаючись збагнути, навіщо він взагалі зачепив цю тему та як прогавив появу Араміса. Питання свого докучливого друга він старався пропустити повз уваги якомога індіферентніше. Бо попри випите пиво, відповідь на це питання він знав. Шансів, що кинуті камінці створять симетричну картину, нуль. Їх нема. Філон навіть знав, що якщо сперечатиметься, Араміс зупинить час та змусить його переконатися в цьому, кидаючи камінці всю цю безліч разів.

- Так, так, юначе, - докучав фантом, читаючи філонові думки - не треба сперечатися. Бо тоді я спитаю про шанси не сотні камінців, а про шанси десяти в двадцять шостій степені молекул раптово розташуватися бездоганно симетрично в людському тілі. Цих шансів ще менше, ніж нуль. Але людина існує. Й виглядає симетрично. Жодна симетрична фігура не створилася випадково. Всіх їх було створено штучно. Бо створив людину, як й решту світу...

Але Філон не слухав. Вже п'ять хвилин як він гірко плакав за загубленими вранці десятьма гривнями...