?

Log in

No account? Create an account
rino_ceronte
rino_ceronte
.... .. .. .....
Back Viewing 10 - 20 Forward

"To bob" - "to move with a short, jerking motion"
"Bobva" (ბობვა) - "walking lightly/stealthily"

Слово "ротация" (та його латинський предок "rotare") походять від грузинського масдару "ртва" (რთვა) - "spinning" ("крутіння"). Коренем в "ртва" саме "рт".

"Кріль" - "ряд дрібних морських нектонних ракоподібних (рачків) промислових розмірів (10-65 мм), що створюють промислові скупчення в поверхневих шарах води...".

Зверніть увагу на слово "скупчення".

Кажуть, походить слово або з норвезької, або з голандської.

Ага...

ყრილი (крілі) - heaped up (скупчений).

Походить від грузинського кореня ყრა (кра) - "розкидування", "накидування".

Офіційна етимологія про те, що, мовляв, слово "фітіль" походить від арабського "фатала" - "крутити" - не кате.

Якщо ми говоримо про фітіль в свічках, то там він взагалі оточений тваринним жиром (сама така свічка називається "сальною"). Якщо йдеться про фітіль для вибуху або підпалу, то його треба просякнути також жиром, часто - тваринним.

Все це до того, що в Кахетії "фіті" (ფიტი) - це "тваринний жир". А "-ілі" - популярний грузинський словотворчий суфікс.

Слово "тенеба" (თენება), в якому коренем "тен(і)" - це "daybreak". А "daybreak" - це "the first appearance of daylight in the morning", тобто, "перше з'явлення сонячного світла вранці". Розумієте вже, куди я гну?

Що несе з собою перше сонячне світло вранці? Воно несе першу тінь (тень). От й маєте картвельську етимологію слова "тень". Само слово не зберіглося, але "тенеба" походить саме від нього, бо "-еба" - це суфікс масдару.

Етимологію англійського слова "borough" [боро] (Malborough, Middlesbrough та т.і.) невпевнено приписують слову burg. А ми ризикнемо приписати його грузинському слову "боро", що означає "високу гору", або "віддалену гірську місцевість".

"Грецький" північний вітер Борей присутній й в Гурії, де є відомий як "боріа" (ბორია). Ніякий він не грецький.

Походження англійського слова bore у значенні "нудьга", невідоме. А в мегрельській мові є масдар "бореба" (ბორება), який означає "одуріння" ("оглупление"). На людину кажуть "boring", якщо вона нецікава. Тобто, дурна чи глупа.

Очманіти...

"Данапріс", древня назва Дніпра - це ж, ЕЛЕМЕНТАРНО, დანაფერი (данапері), "кольорова"!!!!!! Куди я дивився 4 роки!?!?!?!

Кого турбує, чого це ріку назвали "кольоровою", запитайте в тих, хто придумав назву ріки Колорадо...

Як відомо, популярні фірмові ірландські прізвища на "Фітц-" тлумачать, мовляв, як походження від французького fils - "син".

Але, враховуючи, що древню Ірландію населяли "Іверні" (тобто, ібери), а також, що ми вже доводили, що інша ірландська приставка "Мак-" також має очевидне картвельське походження, мусимо пошукати слово "фіці" в картвельських мовах.

В словнику Каджая "фіці" (ფიცი) означає "тріску" ("щепку" руською). Тобто, те, що відщеплюється від основного дерева. Зовсім як син, який відщеплюється від родини.

Якщо так, тоді Елла Фітцджералд - наша, грузинська співачка.

Аналогічно можна подивитися й на третю подібну приставку - "О-" (О'Брайен та т.і.). Кажуть, що це приставка приналежності. Але ми пам'ятаємо, що в мегрельській мові "О-" -це приставка "місця кореня" (Оциндалі та т.і.).

Back Viewing 10 - 20 Forward